Co děláme

Pář řádků o nás

Spolek mladých a nevybouřených každoročně pořádá nebo aktivně podporuje téměř desítku kulturních, společenských nebo dobrovolnických akcí.

První akcí po novém roce bývá Spolkový ples. Spolkový ples se koná zpravidla koncem února v sálu Rudecké hospody. O účast na plese je zájem nejen kvůli bohaté tombole, ale zejména kvůli překvapení večera v podobě tanečních vystoupení, která nacvičují členové spolku a další dobrovolníci.

Další akcí, kterou pořádá Spolek mladých a nevybouřených, je masopustní průvod. Tradici masopustního průvodu v Rudce se podařilo obnovit v roce 2016 a to po více než 15 letech, kdy se tato tradice neudržovala. Masopustního průvodu se každoročně účastní více a více masek.

Poslední víkend v červnu patří v Rudce dětem. Na výletišti se totiž koná dětský den, který se každoročně těší stále větší oblibě. Na děti každoročně čeká několik sportovních disciplín, dětská tombola, jízda na koních nebo ponících, svezení v monster trucku a také skákací hrad.

Předposlední pátek v srpnu pak již tradičně patří Benátské noci! Jedná se o taneční zábavu s půlnočním překvapením v podobě striptýzového vystoupení. Celým večerem provází již několik let skupina Arcus. Po několika letech útlumu se tato akce začíná těšit stále větší oblíbenosti, čemuž odpovídá i vyšší návštěvnost.

Adventní čas zahajujeme vždy v pátek před první adventní nedělí u kapličky v Rudce, kde probíhá rozsvěcování vánočního stromu. Vánoční atmosféru navodí čaj, svařák a také koledy v podání Dechovky Kunštát.
Vždy 5. prosince navštíví Rudku Mikuláš. Mikuláš v doprovodu anděla a čertů navštíví všechny místní děti a těm, které byly hodné, předá balíček plný dobrot.

Poslední sobotu před Štědrým dnem pořádá Spolek Mladých a nevybouřených v sálu Rudecké hospody vánoční besídku. Děti připravují vánoční přáníčka, lijí olovo, pouštění lodičky z ořechových skořápek, zdobí perníčky nebo například vytvářejí svícny.

Členové spolku se také již tradičně zapojují do celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Pořádání kulturních akcí a zábav

Praktické spolupráci s jinými subjekty

Organizování kampaní a petičních aktivit

Zapojení dobrovolníků a podpora dobrovolnictví